Knihovna je tichý prostor, kde upadnutí špendlíku je věc nepřípustná. Jistě, studovny pro dospělé takové jsou a budou, ale jak přilákat ke čtení a k dalším aktivitám znuděné teenagery? Dlouholetá úspěšná ředitelka knihovny, paní Šárka Kašpárková, ví jak na to. Tento projekt, na základě zahraničních zkušeností, mi v dobrém smyslu slova vyrazil dech - modernizace a rozšíření Knihovny Kroměřížska znamená mj. oddělenou přístavbu se zvláštním vstupem, kde si mládež může vyzkoušet aktivity, které je chytí. Takový klub, kde kde se dá scházet, poslouchat hudbu, která frčí, nebo rovnou založit kapelu. Nebo třeba zkusit si natáčet videa, skákat po hlavě, metat salta ... prostě dělat spoustu skvělých věcí, která vám dávají smysl jen pokud máte právě sladkých -náct nebo čerstvých -cet. Samozřejmě, knihovník, který tyto aktivity nenápadně koordinuje, musí mít dredy a piercing v pupíku. Myslím, že rodiče, jejichž ratolesti právě prožívají telecí léta, chápou, o čem je řeč. Mít děti, které něco baví, pod nenápadnou neformální kontrolou, je k nezaplacení.
Samozřejmě součástí modernizace budovy budou i další změny, od technických, jako je zateplení a fotovoltaické panely na střeše, až po získání nových prostor, kde se budou moct scházet k aktivitám senioři nebo lidé, kteří se chtějí něco naučit v různých kurzech.
Knihovna jako živý prostor, epicentrum nejrůznějších aktivit.
Tohle chceme a v tom budeme paní ředitelku Šárku Kašpárkovou podporovat. Takto si představujeme Lepší Kroměříž. Takto ji jako Zdravé Kroměřížsko prosadíme.


Vzorný Čunkův žák v Kroměříži

Rozmohl se nám v kraji takový nešvar. Pojetí politiky ve stylu "kdo poukáže na problém, je nepřítel". Není třeba najít řešení, hlavní je opovážlivce ...

  • 24.04.2019